Merdiven Firmaları ve Şirketleri

Merdiven, birbirinden farklı yükseklikte bulunan iki yüzeyi eğimli, ya da dik basamaklar yardımıyla birbirine bağlayan yatay, dikey ya da dairesel biçimlerde mimari yapılardır. Asansörler, yürüyen merdivenler ve portatif merdivenler de merdiven kategorisinde değerlendirilebilir. Merdiven Farsça “merdübân” kelimesinden gelir. Merdivenlerde güvenliği sağlamak amacıyla yanlarda korkuluk ya da trabzan adı verilen destekler kullanılır. Merdiven firmaları tek, çift omurgalı, alüminyum, krom, ahşap, metal yanaklı, helezon merdiven, metal merdiven, Tek taşıyıcılı merdiven sistemleri, küpeşte, paslanmaz merdiven alanında, ahşap merdiven, döner merdiven sistemlerinin yanı sıra modüler ve özel imalat merdiven sistemlerinde de hizmet vermektedir. Alüminyum İskele, teleskopik iskele, Akrobat merdiven, tek kırmalı, sürgülü, Fiberglass merdivenler de firmalardan temin edilebilmektedir. Piyasada Yanaklı Merdivenler, Helezon Merdivenler, Metal Gövdeli Merdivenler, Boru Omurgalı Merdivenler, İşyeri & Bahçe Merdivenleri, Dar Alan Merdivenleri, Yürüyen Merdivenler gibi merdiven çeşitleri mevcuttur.

Merdiven Çeşitleri

Merdiven Bir yere çıkmaya veya bir yerden inmeye yarayan basamaklar dizisidir. Boyacı Merdiveni, PTT Merdiveni, Akrobat Merdiven, Merdivenli Sandalye, Çatı Çıkış Merdiveni, Fiberglass Merdiven, Teleskobik Merdiven, Sürgülü Merdiven, Beton Direk Merdiveni, Raf Merdiveni, Seyyar Merdiven, Galvanizli Merdiven, Platformlu Merdiven, Kırmalı Merdiven gibi çeşitleri mevcuttur. Yürüyen Merdiven; Basamakları sürekli olarak dönen bir düzenek üzerine yerleştirilmiş, elektrikle çalışan merdivenlerdir. Yukarı ucundan bir yere asılarak kullanılan ip merdivenlere asma merdiven denir. İp merdiven; İpten örülmüş, çoğunlukla gemilerde kullanılan merdivenler. Çok katlı evlerde bulunan merdivenlerin çevresindeki boşluğa merdiven boşluğu denmektedir. Merdiven korkuluğu; Merdivenlerin boşluk tarafındaki demir veya ahşap parmaklık, tırabzan. Firmaların Merdiven basamağı, kaplamalar, Yer döşeme karoları, , süpürgelikler gibi üretimleri mevcuttur.

Merdiven Firmaları

Aşağıdaki listede il il Merdiven satışı, Merdiven imalatı, merdiven inşaatı, ahşap merdiven, yürüyen merdiven, çelik merdiven, modüler merdiven ve merdiven montajı yapan firmaları bulabilirsiniz. İl il listelenen firmalardan merdivenler için fiyat alabilirsiniz. Dileyen merdiven şirketleri de kendi firmalarını ve merdiven hizmetleri hakkındaki bilgileri sitemize ekleyebilirler.